My na Facebook'u
Emeryci
MŁODZIEŻOWE UNIWERSYTETY MATEMATYCZNE

Od września 2010 r. ZESPÓŁ SZKÓŁ bierze udział w projekcie MŁODZIEŻOWE UNIWERSYTETY MATEMATYCZNE.

Czas trwania projektu: od 31 grudnia 2009 roku do 30 września 2013.

Projekt adresowany jest do młodzieży uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych  (Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Liceum Profilowane) zlokalizowanych na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego.

Głównym założeniem Projektu jest podniesienie kompetencji matematycznych uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2010/11.

W naszej szkole rekrutacja uczniów odbywała się w miesiącach październik-listopad 2010 . Utworzone zostały trzy  grupy w ramach programu „Matematyka nie jest trudna – uwierz w siebie”    przeznaczonego  dla uczniów chcących uzupełnić i wyrównać poziom swoich wiadomości oraz   dwie grupy w ramach programu „Matematyka jakiej nie znasz – poszerz swoje horyzonty”   czyli zajęcia rozszerzające dla uczniów zdolnych.

Każda grupa ma zaplanowane dwie godziny zajęć tygodniowo, przez 24 tygodnie w każdym roku szkolnym przez trzy lata. Zajęcia te prowadzone są przez nauczycieli naszej szkoły :  mgr Irenę Czachorowską, mgr Zofię Kozikowską , mgr Annę Rytwińską.

W ramach projektu zaplanowane są warsztaty matematyczne w szkołach dla uczniów biorących udział w Projekcie, prowadzone przez nauczycieli akademickich, których celem będzie przybliżenie ciekawych zagadnień z zakresu matematyki i wykorzystanie programów komputerowych do rozszerzenia poziomu wiedzy oraz popularyzacji matematyki.

Internetowa Klasa Matematyczna, konkursy „Zostań Pitagorasem” w programie „Matematyka nie jest trudna – uwierz w siebie”    oraz Internetowa Ekstraklasa Matematyczna, konkurs „Zostań Euklidesem” w programie „Matematyka jakiej nie znasz – poszerz swoje horyzonty”     oraz wspólny Matematyczny Portal Edukacyjny dostępny dla wszystkich uczestników Projektu mają propagować i uatrakcyjniać kształcenie matematyczne.

Szczegółowe informacje nt. Projektu znajdują się na stronie www.mum.univ.rzeszow.pl

Terminy zajęć dla uczniów:

Grupy rozszerzone:

  • 2ALO i 2CLO - poniedziałek l. 1 i 2
  • 2ELO - środa l. 1 i piątek l. 1

Grupy podstawowe:

  • 2CLO i 2ELO - czwartek l. 8 i 9
  • 2DLO - wtorek l. 8 i piątek l. 8
  • 2BLO i 2AT - środa l. 8 i czwartek l. 1
Dodany: 25-08-2011 17:24, przez: Admin Zmodyfikowany: 19-06-2012 08:56