My na Facebook'u
Emeryci
Mundurowa 2016_2019

 

 Rok Szkolny 2016/2017

1 września 2016 roku pierwsze spotkanie klasy podczas Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

16 września 2016 roku miało miejsce klasowe ognisko integracyjne. Tego dnia uczniowie klasy mieli możliwość skorzystania z obiektu strzelnicy LOK w Tarnobrzegu oraz wykazania się swoimi umiejętnościami strzeleckimi.

   

18 września 2016 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji narodowej podczas, którego uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Po części uroczystej uczestnicy apelu mieli możliwość podziwiania zdolności artystycznych swoich kolegów. Uroczystości zostały zakończone wspólnym zdjęciem z wychowawcą. 

 

 

 

 

10 listopada 2016 roku odbyła się już po raz szósty ceremonia ślubowania uczniów pierwszych klas mundurowych w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu.
Uczniowie od początku roku przygotowywali się do uroczystości. Uroczystość zaczęła się na boisku szkolnym pokazem musztry. W uroczystości ślubowania oprócz nauczycieli, uczniów naszej szkoły oraz rodziców, udział wzięły klasy o profilu ratownictwa medycznego, które po raz pierwszy wystąpiły w strojach Ratowników Medycznych. Po pokazie musztry pozostała część uroczystości, związanych również z obchodami Dnia Niepodległości miała miejsce w sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowano część artystyczną, dokonano ślubowania na sztandar szkoły oraz przyznano awanse najlepszym uczniom klas mundurowych.
Po zakończeniu ślubowania na uczniów i ich rodziców czekała wojskowa grochówka. Pomimo zachmurzonego nieba, nastrój tej corocznej uroczystości był wyjątkowo wzniosły.

 

11 listopada 2016 roku wraz z innymi uczniami klas drugich i trzecich mundurowych uczestniczyliśmy w miejskich obchodach rocznicy Odzyskania Niepodległości. Obchody narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą świętą  sprawowaną w kościele OO. Dominikanów, a następnie odbyła się oficjalna część na Placu Bartosza Głowackiego.

2017/2018


9 listopada 2017 roku uczniowie klasy pierwszej mundurowej, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły a ich koledzy z klas starszych otrzymali awanse na wyższe stopnie. Uroczystość ślubowania rozpoczęła się pokazem musztry paradnej na boisku szkolnym.

11 listopada 2017 roku tradycyjnie uczniowie klas mundurowych oraz ratownictwa medycznego brali udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęte zostały mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele OO. Dominikanów koncelebrowana przez kapłanów z tarnobrzeskich parafii. 

Po uroczystej mszy na placu Bartosza Głowackiego miały miejsce wydarzenia patriotyczne, które rozpoczął Prezydent Miasta. Po wystąpieniu Pana Prezydenta zgromadzeni na tarnobrzeskim rynku Następnie obejrzeli przedstawienie patriotyczne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II, po której delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego, a na zakończenie oficjalnej części uroczystości hołd oddały poczty sztandarowe.

Na tę radosną okazję przygotowany został również program artystyczny, w którym wystąpili: Miejska Orkiestra Dęta z koncertem Pieśni Żołnierskich i Legionowych, laureaci I-ego Międzyprzedszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Dla Niepodległej” – najmłodsi mieszkańcy miasta - przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola im. Św. Józefa, laureatki VII Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanego przez nasz a szkołę – Natalia Ciecierska z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Karolina Szewc z Gimnazjum nr 3, harcerze wykonujący harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary, a uczniowie z najstarszej klasy mundurowej zaprezentowali pokaz musztry paradnej (filmik dostępny na fb szkolnym i kanale youtube).

Dla uczestników obchodów Święta Niepodległości przygotowany został również gorący posiłek - wojskowa grochówka.

Galerie zewnętrzne: 1 2 3 4

 

6 grudnia 2017 roku klasa mundurowa III E i II B wraz z opiekunem panem Młodawskim K. uczestniczyła w zajęciach Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. W czasie zajęć młodzież miała możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną, wyposażeniem, a także w jaki sposób można zostać przyjętym do Straży Pożarnej.

 

 

6 marca 2018 roku strażacy z PSP w Tarnobrzegu; mł.kpt. Marcin Lis, mł.ogn. Tomasz Kruk i sekc. Mariusz Wójcik poprowadzili zajęcia w klasie 2 B LO, których głównym celem było przybliżenie zawodu strażaka. Omówiono strukturę organizacyjną PSP oraz system funkcjonowania szkół pożarniczych w Częstochowie i Krakowie. Na spotkaniu młodzież dowiedziała się, jakie kroki musi podjąć kandydat starający się o przyjecie na studia.

21 marca 2018 roku uczniowie klasy 3E LO i 2B LO wraz z wychowawcami wybrali się na jednodniowa praktykę do Miejskiej Komendy Policji w Tarnobrzegu. Policjanci młodszy aspirant Stanisław Ciba i aspirant Rafał Szymański przybliżyli młodzieży służbę w Policji oraz krok po kroku opowiedzieli co należy zrobić, aby zostać przyjętym do Policji. Ponadto pokazali młodzieży sprzęt jakim policjant posługuje się podczas codziennych czynności oraz przyrządy używane podczas różnych interwencji. Na zakończenie zostaliśmy zapoznani z Krajowa Mapa Zagrożeń i  oprowadzeni po budynku Policji. 

Dodany: 14-11-2016 07:31, przez: R. Tracz Zmodyfikowany: 26-03-2018 11:18