My na Facebook'u
Emeryci
Sport 2018/2019

----------------------------------------------

Dnia 5 czerwca 2019 roku na obiektach sportowych naszej szkoły odbyły się zawody lekkoatletyczne.
Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100 metrów, skok w dal i pchnięcie kulą. Wśród zwycięzców znaleźli się: Bartłomiej Paczkowski klasa III cT, Sebastian Prewendowski II ab, Agata Białas IIc LO, Alicja Szczytyńska IIc LO i Klaudia Kasprzycka Ib LO. W rywalizacji szkół zajęliśmy pierwsze miejsce uzyskując wynik 926 punktów przed Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika z dorobkiem 651 punktów. W przeprowadzeniu zawodów brali udział uczniowie klasy IIc LO doskonaląc w ten sposób umiejętności sędziowania i organizacji imprez sportowych.
Zawodnikom gratulujemy osiągnięć sportowych a wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie zawodów serdecznie dziękujemy.

----------------------------------------------

Dnia 3 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się kolejny, XXXVI Nauczycielski Turniej Piłki Siatkowej. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Po zaciętej walce w tie-breaku (15:17) zwycięstwo zapewniła sobie drużyna ze Staszowa. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Tarnobrzega a ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna z Opatowa. Za sprawą uczestników, zawody odbyły się w wesołej i miłej atmosferze. Na koniec Turnieju, każdy z zespołów został nagrodzony pucharem, dyplomem i drobnym upominkiem. Wszyscy uczestnicy zadeklarowali udział w przyszłorocznej edycji tej imprezy.

----------------------------------------------


29 stycznia 2019 roku w Stalowej Woli odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej chłopców - 1/4 wojewódzkiego. Nasi uczniowie zajęli 1 m-ce. Opiekunem drużyny był pan Karol Mlodawski. Czekamy na dalszy etap 1/2 finału wojewódzkiego.

----------------------------------------------

Dnia 25 stycznia 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Tarnobrzeskich Szkół Ponadgimnazjalnych na Ergometrze Wioślarskim. Nasza szkoła zajęła II miejsce. W skład reprezentacji damskiej wchodziły: Szulc Wiktoria, Kasprzycka Klaudia, Mikus Klaudia, Dolecka Patrycja, Mucha Paulina, Smagłowska Klaudia, a w skład reprezentacji  męskiej: Paczkowski Bartłomiej, Piątek Jakub, Myszka Mateusz, Białek Tomasz, Żarów Karol, Obara Marcin, Czech Piotr. W klasyfikacji indywidualnej Piątek Jakub zajął III miejsce z czasem 3:17, a najlepszy wynik uzyskał Paczkowski Bartłomiej z czasem 3:00! Oznacza to , że uzyskał najlepszy czas w Tarnobrzegu!!! Taki czas, taka sylwetka plus charakter dają wypadkową, która predysponuje go do osiągania bardzo wysokich wyników w  wioślarstwie. A my, kto wie !  podziwialibyśmy go na letniej olimpiadzie. Bartek Powodzenia !!!

----------------------------------------------

 

Dnia 23 stycznia 2019 roku odbyły się zawody powiatowe w piłce koszykowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Bajda Przemysław, Bąska Kacper, Galus Jakub, Golecki Filip, Madej Filip, Paczkowski Bartłomiej, Paruch Bartosz, Podleśny Tobiasz, Warchoł Mateusz, Wojciechowski Michał.  Drużyna Zespołu Szkół w tej rywalizacji zajęła III miejsce. Opiekunem był pan Karol Młodawski.

 

----------------------------------------------

W poniedziałek 17 grudnia 2018 roku  na zaproszenie Zespołu Szkół Społecznych ("Mały Książę ") nasza drużyna mieszana dziewcząt i chłopców w siatkówce, znów stanęła w sportowe szranki z LO, ZSP1 i "Małym Księciem". Okazją był zorganizowany przez gospodarzy I Turniej Gwiazdkowy  w tej dyscyplinie. Składy to 3 dziewczyny i 3 chłopców na boisku. "Górnik" reprezentowali Ola Zasuwa, Kornelia Sucharska, Zuzia Kasak, Weronika Rutowicz, Mateusz Myszka, Bartek Paczkowski, Mateusz Szalka, Krzysztof Myszka. 
Po zaciętym meczu o I miejsce  z LO i cudownym dopingu małych kibiców "Księcia" nasi zawodnicy dostali skrzydeł i rozgromili LO 2:0 ! 
Niezwykle zadowoleni z gościny i oczywiście z I miejsca zakończyliśmy w tym roku kalendarzowym rozgrywki w siatkówkę. 

Raz jeszcze dziękuje naszym Supermenkom i Supermenom za świetną grę, dobrą zabawę i piękny przykład dany młodym kibicom ..czym jest współpraca na boisku i szacunek wobec siebie i przeciwnika!

----------------------------------------------

         

Przedostatni tydzień tuż przed Świętami stał pod znakiem rywalizacji naszych szkolnych reprezentacji dziewcząt i chłopców w siatkówkę. Dziewczęta wywalczyły II miejsce ulegając tylko LO (rywalizowało 6 drużyn: ZSP1, "Budowlanka", "Rolnik", "Hetman", LO, " Górnik"). Chłopcy wywalczyli I miejsce! Pokonali zespół " Hetman" i "Rolnik", by w finale pokonać zespół  ZSP1, który wygrał z" Budowlanką" i LO. 

Skład dziewcząt: Gabriela Walska III c LO, Zasuwa Ola i Kornelia Sucharska z II a LO, Weronika Rutowicz z II b LO, Kasak Zuzanna, Szulc Wiktoria, Myszka Martyna oraz Pruś Oliwia z I a LO. 

Skład chłopców: Myszka Mateusz i Leptacz Adrian z III a T, Urbaniak Marcin z IV b T, Szalka Mateusz II a T, Krzysztof Myszka z III a LO, Paczkowski Bartek z III c LO, Tkacz Adrian z II b T, Dawid Batorski z I c LO.

Bardzo dziękuję młodzieży za ofiarność i  zadziorność w grze, reprezentowanie szkoły oraz grę fair-play... i liczę na dobrą grę Panów w dalszych rozgrywkach.

----------------------------------------------

W dniu 16 listopada 2018 roku na obiektach MOSIR w Tarnobrzegu odbyły się rejonowe zawody w unihokeju chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jajko Kamil IV AT, Perłowski Mateusz, Pietrasz Michał, Tyniec Mateusz, Zych Patryk i Bartłomiej Mianowski II BT, Leptacz Adrian III AT, Mazurek Dawid IAB, Słowik Piotr i Tworz Jerzy II DT. Drużyna zajęła VI miejsce.

 

 

 

----------------------------------------------

W dniu 13 listopada 2018 roku w Nowej Dębie  odbył się Finał Województwa Podkarpackiego w Badmintonie. "Górnik" reprezentowali Mateusz Myszka z III a T oraz Adrian Tkacz z II b T, którzy ostatecznie uplasowali się na V miejscu w województwie.
Trzeba podkreślić, że w finałowej czwórce grali medaliści Mistrzostw Polski, więc nasi chłopcy nie mieli łatwego zadania. Panowie zagrali 3 mecze z Sanokiem, Dębicą i Przemyśla. Wygrali jeden mecz,a do finałowej czwórki zabrakło  trzech małych punktów.
Gratulujemy naszym zawodnikom, gdyż to pierwszy finał w badmintonie naszej szkolnej reprezentacji.

----------------------------------------------

Dnia 8 listopada 2018 roku na obiektach MOSiR w Tarnobrzegu odbył się XIV Podkarpacki Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych. Uczniowie naszej szkoły godnie ją reprezentowali pomagając  przy obsłudze i przeprowadzeniu konkurencji w podnoszeniu ciężarów.

Za empatię i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

 

----------------------------------------------

Dnia 7 listopada 2018 roku w Nowej Dębie odbyły się półfinały Mistrzostw Podkarpacia w Badmintonie. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Myszka z III a T oraz Adrian Tkacz z II b T.
Z pośród 13 zespołów chłopcy uplasowali się na 2 miejscu, co dało awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się  we wtorek 13.11. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! 

----------------------------------------------

W Rudniku nad Sanem 6 listopada 2018 roku odbyły się zawody drużynowe w szachach. W zawodach uczestniczyło sześć drużyn: z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Niska i Rudnika. Drużyna składała się z jednej dziewczyny i trzech chłopców. Naszą szkołę reprezentowali Kamila Warchoł III C LO, Mateusz Myszka III AT, Bojda Maciej II DT i Piskór Maciej I DT. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym drużynowo. Nasza szkoła uplasowała się na III miejscu.

Wyniki:

ZS Tarnobrzeg – ZSS nr. 1 Tarnobrzeg 1-3 
ZS Tarnobrzeg – LO Nisko 2-2
ZS Tarnobrzeg – ZSP nr.2 St Wola 2-2
ZS Tarnobrzeg – LO KEN St. Wola 3-1
ZS Tarnobrzeg – ZS Rudnik Nad Sanem 3-1

Miejsca:

1 ZSP nr. 2 Stalowa Wola   pkt 9
2 ZSS nr. 1 Tarnobrzeg         pkt 7
3 ZS Tarnobrzeg                  pkt 6
4 LO Nisko                             pkt 4
5 LO KEN Stalowa Wola      pkt 4
6 ZS Rudnik nad Sanem     pkt 2

----------------------------------------------

29 października 2018 roku na obiektach sportowych "Prymasówki" odbył się turniej piłki ręcznej, w ramach Licealiady. W zawodach brało udział 5 szkół. Drużyna dziewcząt pod opieką pani A. Knafel wygrała trzy mecze zaś jeden zremisowała. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy I miejsce i zakwalifikowałyśmy się do kolejnego etapu rozgrywek. Każda z zawodniczek grała z dużym poświęceniem i zaangażowaniem przyczyniając się tym do osiągniętego sukcesu.

Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy.

 

 

----------------------------------------------

 

 

 

W dniu 22 października 2018 roku nasza szkoła brała udział w Licealiadzie szkół Tarnobrzeskich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kamila Warchoł Kapitan, Piskór Maciej I DT, Myszka Mateusz III AT, Bojda Maciej II DT i Wryk Tomasz III AT. Szkoła zajeła II miejsce i awansowała do zawodów reonowych.

----------------------------------------------


Dnia 5 października 2018 roku w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu  odbył się bieg 100 x 100, wpisujący się w obchody  setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Wzięło w nim udział 100 uczniów naszej szkoły. Każdy z uczestników miał za zadanie przebiec 100 metrów w tempie dostosowanym do własnych możliwości.
Impreza rozpoczęła się krótką częścią artystyczną  przygotowaną przez uczniów klasy IIc LO i IbT.
Wysłuchaliśmy recytacji "Gawędy o miłości do ziemi ojczystej" Wisławy Szymborskiej,  piosenki "Tchnienie wolności" z akompaniamentem gitary, oraz  krótkiego referatu przedstawiającego postacie sportowców, którzy w ciągu ostatnich stu lat swoimi wynikami i postawą rozsławiali imię Polski na świecie.
Na każdego uczestnika biegu, po jego ukończeniu czekał kubek gorącego barszczu czerwonego przygotowanego przez uczennice klasy IIc LO.

----------------------------------------------

2 października 208 roku na tarnobrzeskim Zwierzyńcu odbyły się Drużynowe Sztafety Przełajowe Dziewcząt i Chłopców.
Udział w zawodach brały wszystkie tarnobrzeskie szkoły średnie. Górnik zajął III miejsce.

Szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Chojnacka Ola, Dolecka Patrycja, Kurosad Luiza, Malinowska Dominika,Rutowicz Weronika, Skibińska Marta, Ślusarz Ola, Wójcik Dominika,Kotarba Alicja.
Chłopcy: Dąchór Mateusz, Dul Dawid, Dul Hubert, Marek Filip, Perłowski Mateusz, Piątek Jakub, Rębisz Rafał,Stawowy Dawid, Świątek Tomasz, Tyniec Mateusz, Banach Krzysztof.

Opiekę sprawował Witold Szkutnicki.

 ----------------------------------------------

27 września 208 roku „Górnik” uczestniczył w zawodach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w ramach Licealiady Chłopców i Dziewcząt.

Nasi uczniowie wystartowali w następujących dyscyplinach:
4x100 m  dziewcząt  - Malinowska Dominika, Dul Ewelina, Walczyk Natalia i Lewicka Małgorzata.
4x100 m  chłopców  - Stawowy Dawid, Żarów Karol, Nerka Kamil, Buras Klaudiusz.
400 m dziewcząt - Chojnacka Aleksandra, Urbaniak Karolina i  Kasprzycka Klaudia.
800 m dziewcząt -  Mikus Klaudia, Zych Andżelika i Mucha Paulina.
800 m chłopców - Węgrzyn Dawid i  Danielewicz Dawid.
1500 m  chłopców - Piątek Jakub i Szlęzak Bartłomiej.
Pchnięcie kulą dziewcząt - Rutowicz Weronika.
Pchnięcie kulą chłopców -  Paczkowski Bartek i Urbaniak Marcin.
Skok w dal  dziewcząt - Lewicka Małgorzata i Walczyk Natalia.
Skok w dal chłopców -  Nerka Kamil i Prewendowski Sebastian.
200 m dziewcząt -  Skrzynecka Natalia.
100 m dziewcząt -  Malinowska Dominika.
100m chłopców - Żarów Karol i  Prewendowski Sebastian.

Wyniki z zawodów będą dostępne na stronie Szkolnego Związku Sportowego.

Opiekę nad zawodnikami sprawowali Witold Szkutnicki i Jacek Juda.

 

Dodany: 08-10-2018 18:18, przez: R. Tracz Zmodyfikowany: 13-06-2019 16:39