My na Facebook'u
Emeryci
Mundurowa_2023-2027 = wychowawca Rafał Tracz

 

4 września 2023 roku

Uroczystość rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2023/2024

Naukę w klasie pierwszej o profilu mundurowym rozpoczęło 28 uczniów

13 października 2023 roku

Uroczystość lubowania klas pierwszych


13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona ze ślubowaniem pierwszoklasistów. Było to szczególne wydarzenie, które przebiegło w podniosłej atmosferze. Uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę. Ślubowali godnie reprezentować szkołę i rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia, a tym samym zostali oficjalnie przyjęci w poczet szkolnej społeczności.
Wicedyrektor szkoły, p. Grzegorz Dzieniszewski podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Wręczone zostały nagrody i podziękowania dla nauczycieli.
Podczas uroczystości nagrodzeni zostali również stypendium Dyrektora uczniowie, którzy w zeszyłym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w szkole.

10 listopada 2023 roku

Uroczystość ślubowania klasy na sztandar szkoły


10 listopada 2023 roku klasy mundurowe w naszej szkole miały wyjątkową uroczystość. Odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów i awanse na wyższe stopnie uczniów starszych klas.

Przed uroczystym ślubowaniem na sztandar szkoły, kadeci z klasy pierwszej zaprezentowali na szkolnym boisku, pokaz musztry

Dalsza część uroczystości zorganizowana została w Sali gimnastycznej, gdzie po złożeniu ślubowania do zgromadzonej młodzieży zwrócił się Prezydent Miasta – Pan Dariusz Bożek, który powiedział: Mam nadzieję, że to, że jesteście w mundurach, okaże się tylko przygodą i nigdy nie będziecie musieli wykorzystać nabytych tu umiejętności na prawdziwej wojnie.

Po ślubowaniu najmłodszego rocznika, dokonano wręczenia awansów na wyższe stopnie kadetom z klas starszych. Podczas uroczystości dyrektor szkoły Jerzy Stelmach wręczył również czterem uczennicom wyróżnienia za najwyższą średnią ocen.

Pierwszoroczni ślubowali w obecności starszych klas mundurowych, dyrekcji i nauczycieli szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości. Wśród nich byli:
- prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek,
- naczelnik wydziału edukacji, zdrowia, sportu i kultury Tomasz Krawczuk,
- kapitan Dawid Tomczyk z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nisku,
- komendant miejski policji Marek Pietrykowski,
- komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej Daniel Myszka,
- komendant miejski OSP w Tarnobrzegu Wojciech Zioło,
- ksiądz proboszcz Dariusz Sidor
- oraz przewodnicząca rady rodziców Jolanta Pciak.

 

Po uroczystościach związanych ze ślubowaniem i awansami w klasach wyższych, przybyli mieli możliwość uczestniczenia w programie słowno-muzycznym, przygotowanym przez uczniów pod kierownictwem Pani T. Wolskiej z racji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Relacje w mediach tarnbrzeskich:

1. Echo Dnia

2. Tygodnik Nadwiślański

3. Korso24

4.  Radio Leliwa 

5. Film z DRONA

11 listopada 2023 roku

Miejskie Uroczystości obchodów 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości

  

Tradycją naszej szkoły jest udział klasy pierwszej mundurowej w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Niepodległości. Uczniowie wraz z wychowawcą uczestniczyli we Mszy św., sprawowanej w intencji Ojczyzny w kościele OO. Dominikanów. Po eucharystii wzięli udział w przemarszu pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudzkiego, gdzie wzięli udział w manifestacji patriotycznej. Więcej zdjęć - TU

 

8 grudnia 2023 roku

Udział w wiątecznych Targach Książki

  

 

W piątek 8 grudnia uczniowie pod wychowawcy uczestniczyli w Świątecznych Targach Książki. Była to znakomita okazja do zakupu książek, gier edukacyjnych w promocyjnych cenach, przyglądnięcia się z bliska cennym średniowiecznym rękopisom, starodrukom i inkunabułom Biblioteki Diecezjalnej. Jednak najważniejszym punktem targów były spotkania z pisarzami. Uczniowie z klasy wysłuchalirozmowy z ks. Wojciechem Kanią na temat jego twórczości. Wyjście na Świąteczne Targi Książki zorganizowane zostało w ramach realizowanego w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

1 marzec 2024 roku

Nadanie Awansy na wyższe stopnie

  

1 marca 2024 roku w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie klas mundurowych, otrzymali z rąk Pana Dyrektora i wychowawcy klasy, awanse na wyższe stopnie.

13 uczniów, w nagrodę za wyniki w nauce otrzymało awans na stopień kadet starszy szeregowy:
Dojka Jakub,
Janiszewski Dawid,
Kamyszek Karol,
Kamyszek Konrad,
Magdziarz Piotr,
Motyka Karolina,
Nasternak Maksymilian,
Piskor Jakub,
Puk Xavier,
Serwan Dominik,
Ura Wojciech,
Urbaniak Weronika,
Zelik Kacper.
Za najwyższą średnią wśród uczniów klas mudurowych, Kacper Zelik otrzymał stypendium Dyrektora Szkoły.
Dodany: 06-09-2023 07:29, przez: R. Tracz Zmodyfikowany: 05-03-2024 10:21