ROK SZKOLNY 2024/2025
2 września 2023 roku
Uroczystość rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2024/2025
Naukę w klasie drugiej o profilu mundurowym rozpoczęło 28 uczniów
ROK SZKOLNY 2023/2024
4 września 2023 roku
Uroczystość rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2023/2024
Naukę w klasie pierwszej o profilu mundurowym rozpoczęło 28 uczniów
13 października 2023 roku
Uroczystość lubowania klas pierwszych
13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona ze ślubowaniem pierwszoklasistów. Było to szczególne wydarzenie, które przebiegło w podniosłej atmosferze. Uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę. Ślubowali godnie reprezentować szkołę i rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia, a tym samym zostali oficjalnie przyjęci w poczet szkolnej społeczności.
Wicedyrektor szkoły, p. Grzegorz Dzieniszewski podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Wręczone zostały nagrody i podziękowania dla nauczycieli.
Podczas uroczystości nagrodzeni zostali również stypendium Dyrektora uczniowie, którzy w zeszyłym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w szkole.
10 listopada 2023 roku
Uroczystość ślubowania klasy na sztandar szkoły
10 listopada 2023 roku klasy mundurowe w naszej szkole miały wyjątkową uroczystość. Odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów i awanse na wyższe stopnie uczniów starszych klas.
Przed uroczystym ślubowaniem na sztandar szkoły, kadeci z klasy pierwszej zaprezentowali na szkolnym boisku, pokaz musztry
Dalsza część uroczystości zorganizowana została w Sali gimnastycznej, gdzie po złożeniu ślubowania do zgromadzonej młodzieży zwrócił się Prezydent Miasta – Pan Dariusz Bożek, który powiedział: Mam nadzieję, że to, że jesteście w mundurach, okaże się tylko przygodą i nigdy nie będziecie musieli wykorzystać nabytych tu umiejętności na prawdziwej wojnie.
Po ślubowaniu najmłodszego rocznika, dokonano wręczenia awansów na wyższe stopnie kadetom z klas starszych. Podczas uroczystości dyrektor szkoły Jerzy Stelmach wręczył również czterem uczennicom wyróżnienia za najwyższą średnią ocen.
Pierwszoroczni ślubowali w obecności starszych klas mundurowych, dyrekcji i nauczycieli szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości. Wśród nich byli:
- prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek,
- naczelnik wydziału edukacji, zdrowia, sportu i kultury Tomasz Krawczuk,
- kapitan Dawid Tomczyk z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nisku,
- komendant miejski policji Marek Pietrykowski,
- komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej Daniel Myszka,
- komendant miejski OSP w Tarnobrzegu Wojciech Zioło,
- ksiądz proboszcz Dariusz Sidor
- oraz przewodnicząca rady rodziców Jolanta Pciak.
Po uroczystościach związanych ze ślubowaniem i awansami w klasach wyższych, przybyli mieli możliwość uczestniczenia w programie słowno-muzycznym, przygotowanym przez uczniów pod kierownictwem Pani T. Wolskiej z racji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Relacje w mediach tarnbrzeskich:
1. Echo Dnia
3. Korso24
4. Radio Leliwa
5. Film z DRONA
11 listopada 2023 roku
Miejskie Uroczystości obchodów 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości
Tradycją naszej szkoły jest udział klasy pierwszej mundurowej w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Niepodległości. Uczniowie wraz z wychowawcą uczestniczyli we Mszy św., sprawowanej w intencji Ojczyzny w kościele OO. Dominikanów. Po eucharystii wzięli udział w przemarszu pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudzkiego, gdzie wzięli udział w manifestacji patriotycznej. Więcej zdjęć - TU
8 grudnia 2023 roku
Udział w wiątecznych Targach Książki
1 marzec 2024 roku
Nadanie Awansy na wyższe stopnie
1 marca 2024 roku w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie klas mundurowych, otrzymali z rąk Pana Dyrektora i wychowawcy klasy, awanse na wyższe stopnie.
22-24 maj 2024 roku
Letni Obóz Wojskowy w Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie
W dniach 22-24. 05. 2024 roku odbył się obóz wojskowy klasy pierwszej mundurowej w Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie. Instruktorami podczas obozu byli Adrian Rauza, Rafał Tuleja oraz Rafał Fil.
Swój pobyt kadeci rozpoczęli od sprawdzianu z wychowania fizycznego (takiego jakim poddawani są żołnierze pompki, brzuszki, podciąganie na drążku i bieg), który wykazał, czy sprawność na obecnym poziomie pozwoliłaby dostać się do służby w wojsku, policji czy straży pożarnej. Po „egzaminie z wf”, obiedzie i krótkim odpoczynku, klasa została podzielona na trzy plutony, które udawały się na poszczególne punkty nauczania: - strzelnicę wirtualną (na broń krótką), prawidłowa obsługa broni i strzelanie do tarcz. - nauka postaw strzeleckich - oraz punkt medycyny pola walki. Na zakończenie dnia, na placu apelowym każdy z plutonów, pod opieką instruktorów ćwiczyli musztrę wojskową. Wieczór obfitował w organizację różnych alarmów.
Po wyczerpującym dniu, uczniowie zmęczeni udali się na spoczynek nocny, by kolejnego dnia o godz. 6.00 wstawić się, po ogłoszonym alarmie, na porannej zaprawie.
Tego dnia od godz. 9.00 do godz. 13.05 uczniowie przebywali na strzelnicy „Arizona”, gdzie pod okiem żołnierzy WOT szkolili się z prawidłowej i bezpiecznej obsługi broni, strzelali z broni długiej i krótkiej (każdy uczeń 15 strzałów z broni długiej i 10 strzałów z krótkiej) oraz uczyli się zakładania stazy wojskowej i opatrunków. Szkolenie na strzelnicy rozpoczęło się spotkaniem z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji sierż. Tomaszem Fietko, który przybliżył zasady służby w Wojsku Polskim oraz zapoznał z działalnością organizacji proobronnych oraz klas Ogólnego Przygotowania Wojskowego.
Po powrocie do miejsca zakwaterowania, obiedzie i odpoczynku przystąpiono do kolejnego etapu szkolenia na czterech punktach nauczania:
1. Wirtualna strzelnica (strzelanie z broni długiej i krótkiej)
2. Technika zatrzymania, przeszukania i obezwładniania w patrolu.
3. Ładowanie magazynów, zakładanie maski przeciwgazowej, rozkładanie i składanie broni (AK)
4. Wykonywanie zadania przez patrol dwuosobowy: prawidłowe podejście, wzajemne ubezpieczanie i likwidacja celu (tutaj wykorzystano repliki broni ASG Tego dnia kompania została podzielona na czteroosobowe warty.
Służba wartownicza trwała 1 godzinę zegarową i rozpoczęta została o godz. 22.00 a zakończona o godz. 4.00. Zadaniem służby wartowniczej było pilnowanie terenu ośrodka i meldowanie przez radio wszelkich zaobserwowanych i podejrzanych zdarzeń.
Ostatniego dnia obozu, w związku z wykonywaną wartą, kadeci pospali do godz. 7.00, by po spożyciu śniadania uczestniczyć w szkoleniu z zakresu marszu ubezpieczonego z wykorzystaniem znaków wykorzystywanych przez Wojsko Polskie. Po obiedzie pododdziały udały się do miejsc zakwaterowania, aby dokonać porządków na salach.
Po uroczystej zbiórce, podziękowaniu instruktorom, nastąpiła droga powrotna. Po przejeździe do Tarnobrzega około godziny 15.00 obóz klasy mundurowej został zakończony.
Link do Galeriijavascript:mctmp(0)
Napisali o nas:
1. Echo Dnia - linkjavascript:mctmp(0);
2. Tygodnik Nadwiślański - linkjavascript:mctmp(0);
27 maj 2024 roku - Zawody strzeleckie klas mundurowych