My na Facebook'u
Emeryci
Mundurowa 2021_2025

2023/2024

Klasa mundurowa na nartachW dniach 8 - 12 stycznia klasa 3B uczestniczyła w kolejnym, a zarazem ostatnim obozie szkoleniowym jakim był obóz narciarski. Nauka oraz doskonalenie jazdy na nartach odbywało się na stoku narciarskim w  uroczej miejscowości w Małym Cichym koło Zakopanego. Podczas szkolenia uczniowie zapoznali się przede wszystkim z bezpieczeństwem w górach podczas jazdy na nartach jak również opanowaniem podstawowych umiejętności jazdy na nartach tj. jazda pługiem, łuki płużne, skręty z pługu oraz jazda równoległa pod okiem instruktorów p. Karola  Młodawskiego oraz p. Krzysztofa Wiatrosa.
 


Miesiąc wrzesień to miesiąc pamięci... pamięci o wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej, pamięci o żołnierzach i zwykłych ludziach, którym przyszło żyć w trudnych wojennych czasach. 6 września uczniowie klas: 3a LO, 4a LO oraz 4b LO złożyli hołd poległym Polakom. Uczcili Ich pamięć minutą ciszy i zapalili znicze. 
  

2022/2023

 
Klasa mundurowa 2B w dniach 14 - 16 czerwca zrealizowała kolejny obóz programowy. Tym razem był to obóz wodny. Kadeci klasy mundurowej rozbili swoje obozowisko na Ośrodku Sportów Wodnych Wake Park nad Jeziorem tarnobrzeskim.
W trakcie całego obozu uczniowie odbyli podstawowe szkolenie z zakresu żeglarstwa jak również doskonalili swoje umiejętności pływania na kajakach oraz deskach SUP.
Podczas całego obozu uczniowie sprawdzili swoją sprawność fizyczną rywalizując w biegu na 10 km wokół jeziora, w pływaniu wpław na 50 m oraz przepłynięciu 400m kajakiem.
W klasyfikacji generalnej dziewcząt:
1 miejsce zdobyła Roksana Knap, 
2 miejsce Martyna Ordon, 
3 miejsce Martyna Kozioł.
W klasyfikacji chłopców: 
1 miejsce zdobył Aleksy Krystek, 
2 miejsce Maciej Mokrzycki, 
3 miejsce Piotr Górz. 
 
W dniach od 12 do 14 września 2022 roku klasa mundurowa 2B uczestniczyła w szkoleniu taktyczno - wojskowym w stopniu podstawowym w Niedzicy. Program obejmował szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu:
- taktyki wspólnej dla formacji wojskowych i Policji
- podstawowych technik linowych wykorzystywanych w formacjach nundurowych
- wojskowej taktyki specjalnej w terenie zurbanizowanym z elementami technik policyjnych
- taktyki wojskowej, wijskowej specjalnej, CQB - dzień/ noc
- zasad posługuwania się bronią, zasad BLOS i taktycznej obsługi broni.
Szkolenie było przeprowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Opiekunowie: Pan Krzysztof Wiatros, Pan Karol Młodawski.
 

 

 

Świętowanie Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole tradycyjnie miało miejsce 10 listopada. Już od lat tego dnia uczniowie klas pierwszych mundurowych na boisku szkolnym prezentują musztrę paradną, po której dokonują ślubowania na sztandar szkoły. Tak też i stało się w tym roku, poza małym wyjątkiem. Ze względu na zeszłoroczną sytuację epidemiologiczną, tej możliwości nie miała obecna klasa 2. W związku z tym wyjątkowo w tym roku pokaz musztry prezentowali uczniowie klasy 1 jak również 2.

Po ślubowaniu odbyła się ceremonia wręczenia pagonów kadetom klasy pierwszej i awansów uczniom klasy drugiej i trzeciej.

Filmik na kanale YOUTUBE

 

 

 

W dniach 2 i 6 czerwca klasy mundurowe 1BP oraz 3BP odwiedziły mury uczelni. Po przywitaniu przez przedstawicieli uczelni wysłuchaliśmy wykładu pt. "Konflikt zbrojny, a prawo humanitarne". Następnym punktem były zajęcia z pierwszej pomocy. Ostatnim punktem który cieszył się dużym zainteresowaniem była strzelnica multimedialna na której kadeci sprawdzili swoje umiejętności strzeleckie. Opiekunami byli Pan Karol Młodawski oraz Pan Krzysztof Wiatros.

 

Dodany: 10-06-2022 10:09, przez: R. Tracz Zmodyfikowany: 16-01-2024 09:12