Zawodowcy
Mundurowa 2021_2025
 
W dniach od 12 do 14 września 2022 roku klasa mundurowa 2B uczestniczyła w szkoleniu taktyczno - wojskowym w stopniu podstawowym w Niedzicy. Program obejmował szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu:
- taktyki wspólnej dla formacji wojskowych i Policji
- podstawowych technik linowych wykorzystywanych w formacjach nundurowych
- wojskowej taktyki specjalnej w terenie zurbanizowanym z elementami technik policyjnych
- taktyki wojskowej, wijskowej specjalnej, CQB - dzień/ noc
- zasad posługuwania się bronią, zasad BLOS i taktycznej obsługi broni.
Szkolenie było przeprowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Opiekunowie: Pan Krzysztof Wiatros, Pan Karol Młodawski.
 

 

 

Świętowanie Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole tradycyjnie miało miejsce 10 listopada. Już od lat tego dnia uczniowie klas pierwszych mundurowych na boisku szkolnym prezentują musztrę paradną, po której dokonują ślubowania na sztandar szkoły. Tak też i stało się w tym roku, poza małym wyjątkiem. Ze względu na zeszłoroczną sytuację epidemiologiczną, tej możliwości nie miała obecna klasa 2. W związku z tym wyjątkowo w tym roku pokaz musztry prezentowali uczniowie klasy 1 jak również 2.

Po ślubowaniu odbyła się ceremonia wręczenia pagonów kadetom klasy pierwszej i awansów uczniom klasy drugiej i trzeciej.

Filmik na kanale YOUTUBE

 

 

 

W dniach 2 i 6 czerwca klasy mundurowe 1BP oraz 3BP odwiedziły mury uczelni. Po przywitaniu przez przedstawicieli uczelni wysłuchaliśmy wykładu pt. "Konflikt zbrojny, a prawo humanitarne". Następnym punktem były zajęcia z pierwszej pomocy. Ostatnim punktem który cieszył się dużym zainteresowaniem była strzelnica multimedialna na której kadeci sprawdzili swoje umiejętności strzeleckie. Opiekunami byli Pan Karol Młodawski oraz Pan Krzysztof Wiatros.

 

Dodany: 10-06-2022 10:09, przez: R. Tracz Zmodyfikowany: 22-09-2022 09:39