Zawodowcy
My na Facebook'u
Dla Rodziców
Mundurowa 2017/2020

2017/2018


9 listopada 2017 roku uczniowie klasy pierwszej mundurowej, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły a ich koledzy z klas starszych otrzymali awanse na wyższe stopnie. Uroczystość ślubowania rozpoczęła się pokazem musztry paradnej na boisku szkolnym.

11 listopada 2017 roku tradycyjnie uczniowie klas mundurowych oraz ratownictwa medycznego brali udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęte zostały mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele OO. Dominikanów koncelebrowana przez kapłanów z tarnobrzeskich parafii. 

Po uroczystej mszy na placu Bartosza Głowackiego miały miejsce wydarzenia patriotyczne, które rozpoczął Prezydent Miasta. Po wystąpieniu Pana Prezydenta zgromadzeni na tarnobrzeskim rynku Następnie obejrzeli przedstawienie patriotyczne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II, po której delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego, a na zakończenie oficjalnej części uroczystości hołd oddały poczty sztandarowe.

Na tę radosną okazję przygotowany został również program artystyczny, w którym wystąpili: Miejska Orkiestra Dęta z koncertem Pieśni Żołnierskich i Legionowych, laureaci I-ego Międzyprzedszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Dla Niepodległej” – najmłodsi mieszkańcy miasta - przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola im. Św. Józefa, laureatki VII Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanego przez nasz a szkołę – Natalia Ciecierska z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Karolina Szewc z Gimnazjum nr 3, harcerze wykonujący harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary, a uczniowie z najstarszej klasy mundurowej zaprezentowali pokaz musztry paradnej (filmik dostępny na fb szkolnym i kanale youtube).

Dla uczestników obchodów Święta Niepodległości przygotowany został również gorący posiłek - wojskowa grochówka.

Galerie zewnętrzne: 1 2 3 4  

21 listopada 2017 roku klasa I B humanistyczno–mundurowa od opieką wychowawcy p. Krzysztofa Wiatrosa uczestniczyła w ciekawym wykładzie o „Legii Akademickiej”. Jest to ogólnopolski pilotażowy program skierowany do studentów oraz młodzieży szkół średnich. Celem programu jest rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności wojskowej oraz przygotowanie do wykonywania podstawowych zadań drużyny piechoty. Po wykładzie można było zapoznać się z wyposażeniem wojskowym. Na zakończenie uczniowie wykazali swoje umiejętności strzeleckie na mobilnej strzelnicy kontenerowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodany: 14-11-2017 07:28, przez: R. Tracz Zmodyfikowany: 21-11-2017 19:27