My na Facebook'u
Emeryci
Mundurowa 2017/2020

2018/2019

W dniach od 5 do 7 czerwca 2019 roku odbył się obóz nad Jeziorem Tarnobrzeskim w ośrodku sportów wodnych Wake Park. W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość nauki pływania  kajakami, na wakeboardzie oraz sup boardzie. Oprócz zajęć wodnych aktywnie spędzaliśmy czas na rowerach. Był to już ostatni obóz jaki jest przewidziany w toku nauki mundurówki. Mamy nadzieję, że te wszystkie wspólne wyjazdy na  były dla wszystkich miłym doświadczeniem, a wspomnienia pozostaną na długo w pamięci. Opiekunowie: p. Krzysztof Wiatros i p. Karol Młodawski.

 

W dniach 8-11 stycznia 2019 roku odbył się obóz programowy z narciarstwa. Uczniowie klasy mundurowej 2B pod opieką instruktorów p. Krzysztofa Wiatrosa oraz p. Jacka Judy uczestniczyli w zajęciach nauki jazdy na nartach w miejscowości Małe Ciche k. Zakopanego. Początki nauki jazdy na nartach nie były łatwe (upadków było dużo) ale z każdym dniem wszyscy uczniowie radzili sobie coraz lepiej  na stoku co widać na zdjęciach.

W dniu 14 listopada 2018 roku klasa mundurowa 2B wraz z wychowawcą udała się na do Przedszkola Nr 17 w Tarnobrzegu. Celem tego spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych oraz zaprezentowane klas mundurowych naszej szkoły. Uczennica Justyna Klich przedstawiła kilka informacji o klasach mundurowych. Przedszkolaki miały okazję również  uczestniczyć w musztrze prowadzoną przez naszych kadetów.

    

4 października 2018 roku klasa 2 bLO pod opieką wychowawcy uczestniczyła w konferencji w związku z przypadającymi w tym roku obchodami jubileuszowej, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konferencja została zorganizowana i przeprowadzona przez Komendę Policji w Tarnobrzegu. Po konferencji została zaprezentowana wystawa fotografii policyjnej okresu międzywojennego. Zdjęcia przedstawiały działalność Policji Państwowej na Podkarpaciu, tym policjantów powiatu tarnobrzeskiego.

W dniu 17 września 2018 roku, w rocznicę wkroczenia kolumn piechoty sowieckiej do Polski, uczniowie z klasy mundurowej wraz z panią Beatą Wiśniewską oraz dyrektorem Jerzym Stelmachem udali się pod mural Hieronima Dekutowskiego, nieopodal naszej szkoły. Klasa II b w pełnej okazałości i wzniosłości uczciła ten dzień zapalając symboliczny znicz. Historię życia Dekutowskiego przedstawiła nam pani Wiśniewska, a pan dyrektor wyraził wielką chęć wprowadzenia do tradycji naszej szkoły corocznych obchodów tego dnia. Uroczystość tą zakończyła Wiktoria Cieśla śpiewając pieśni patriotyczne.

 

W dniu 27 września 2018 roku klasa mundurowa - 2B oraz ratownictwa - 2C uczestniczyła współorganizacji VII Podkarpackiego Mityngu Kolarskiego Olimpiad Specjalnych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Zawody miały na celu propagowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzację zachowań wspierających ludzi z niepełnosprawnością intelektualną w ich drodze do aktywnego życia społecznego.


2017/2018


9 listopada 2017 roku uczniowie klasy pierwszej mundurowej, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły a ich koledzy z klas starszych otrzymali awanse na wyższe stopnie. Uroczystość ślubowania rozpoczęła się pokazem musztry paradnej na boisku szkolnym.

11 listopada 2017 roku tradycyjnie uczniowie klas mundurowych oraz ratownictwa medycznego brali udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęte zostały mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele OO. Dominikanów koncelebrowana przez kapłanów z tarnobrzeskich parafii. 

Po uroczystej mszy na placu Bartosza Głowackiego miały miejsce wydarzenia patriotyczne, które rozpoczął Prezydent Miasta. Po wystąpieniu Pana Prezydenta zgromadzeni na tarnobrzeskim rynku Następnie obejrzeli przedstawienie patriotyczne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II, po której delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego, a na zakończenie oficjalnej części uroczystości hołd oddały poczty sztandarowe.

Na tę radosną okazję przygotowany został również program artystyczny, w którym wystąpili: Miejska Orkiestra Dęta z koncertem Pieśni Żołnierskich i Legionowych, laureaci I-ego Międzyprzedszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Dla Niepodległej” – najmłodsi mieszkańcy miasta - przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola im. Św. Józefa, laureatki VII Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanego przez nasz a szkołę – Natalia Ciecierska z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Karolina Szewc z Gimnazjum nr 3, harcerze wykonujący harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary, a uczniowie z najstarszej klasy mundurowej zaprezentowali pokaz musztry paradnej (filmik dostępny na fb szkolnym i kanale youtube).

Dla uczestników obchodów Święta Niepodległości przygotowany został również gorący posiłek - wojskowa grochówka.

Galerie zewnętrzne: 1 2 3 4  

21 listopada 2017 roku klasa I B humanistyczno–mundurowa od opieką wychowawcy p. Krzysztofa Wiatrosa uczestniczyła w ciekawym wykładzie o „Legii Akademickiej”. Jest to ogólnopolski pilotażowy program skierowany do studentów oraz młodzieży szkół średnich. Celem programu jest rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności wojskowej oraz przygotowanie do wykonywania podstawowych zadań drużyny piechoty. Po wykładzie można było zapoznać się z wyposażeniem wojskowym. Na zakończenie uczniowie wykazali swoje umiejętności strzeleckie na mobilnej strzelnicy kontenerowej.

 

2 marca 2018 roku w klasach mundurowych odbyło się wręczenie awansów na wyższy stopień. W klasie I B awans na stopień Kadet – starszy szeregowy uzyskali: Białek Tomasz, Bogdan Adrian, Chojnacka Aleksandra, Durda Eliza, Kaczmarska Emilia, Knych Aleksandra, Rutowicz Weronika, Zieliński Maciej. Oprócz awansów uczniowie Białek Tomasz, Rytowicz Weronika, Knych Aleksandra otrzymali jednorazowe stypendia za wysokie wyniki w nauce za pierwszy semestr. Po uroczystości uczniowie złożyli kwiaty oraz zapalili znicz pod Muralem mjr. Hieronima Dekutowskiego – Zapory upamiętniając Dzień Żołnierzy Wyklętych.

W dniach 18 – 20 czerwca 2018 w Myczkowcach niedaleko Soliny odbyło się szkolenie taktyczno – wojskowe  przeprowadzone przez instruktorów – zawodowych żołnierzy. Program obejmował szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu: taktyki wspólnej dla formacji wojskowych i Policji, podstawowych technik linowych wykorzystywanych w terenie miejskim, taktyki wojskowej, wojskowej specjalnej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, nauka zasad BLS (RKO), udzielania I pomocy w warunkach pola walki z wykorzystaniem środków prowizorycznych i podręcznych (ćwiczenia z wykorzystywaniem sztucznych ran oraz sztucznej krwi).  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodany: 14-11-2017 07:28, przez: R. Tracz Zmodyfikowany: 16-06-2019 20:52