Uczniowie odbywający staże i praktykę zawodową na wakcjach - ci którzy nie dostarczyli jeszcze dokumentów - proszeni są o skontaktowanie się z Panem Rafałem Traczem.

Zawodowcy
My na Facebook'u
Dla Rodziców
Mundurowa 2017/2020

2017/2018


9 listopada 2017 roku uczniowie klasy pierwszej mundurowej, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły a ich koledzy z klas starszych otrzymali awanse na wyższe stopnie. Uroczystość ślubowania rozpoczęła się pokazem musztry paradnej na boisku szkolnym.

11 listopada 2017 roku tradycyjnie uczniowie klas mundurowych oraz ratownictwa medycznego brali udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęte zostały mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele OO. Dominikanów koncelebrowana przez kapłanów z tarnobrzeskich parafii. 

Po uroczystej mszy na placu Bartosza Głowackiego miały miejsce wydarzenia patriotyczne, które rozpoczął Prezydent Miasta. Po wystąpieniu Pana Prezydenta zgromadzeni na tarnobrzeskim rynku Następnie obejrzeli przedstawienie patriotyczne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II, po której delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego, a na zakończenie oficjalnej części uroczystości hołd oddały poczty sztandarowe.

Na tę radosną okazję przygotowany został również program artystyczny, w którym wystąpili: Miejska Orkiestra Dęta z koncertem Pieśni Żołnierskich i Legionowych, laureaci I-ego Międzyprzedszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Dla Niepodległej” – najmłodsi mieszkańcy miasta - przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola im. Św. Józefa, laureatki VII Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanego przez nasz a szkołę – Natalia Ciecierska z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Karolina Szewc z Gimnazjum nr 3, harcerze wykonujący harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary, a uczniowie z najstarszej klasy mundurowej zaprezentowali pokaz musztry paradnej (filmik dostępny na fb szkolnym i kanale youtube).

Dla uczestników obchodów Święta Niepodległości przygotowany został również gorący posiłek - wojskowa grochówka.

Galerie zewnętrzne: 1 2 3 4  

21 listopada 2017 roku klasa I B humanistyczno–mundurowa od opieką wychowawcy p. Krzysztofa Wiatrosa uczestniczyła w ciekawym wykładzie o „Legii Akademickiej”. Jest to ogólnopolski pilotażowy program skierowany do studentów oraz młodzieży szkół średnich. Celem programu jest rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności wojskowej oraz przygotowanie do wykonywania podstawowych zadań drużyny piechoty. Po wykładzie można było zapoznać się z wyposażeniem wojskowym. Na zakończenie uczniowie wykazali swoje umiejętności strzeleckie na mobilnej strzelnicy kontenerowej.

 

2 marca 2018 roku w klasach mundurowych odbyło się wręczenie awansów na wyższy stopień. W klasie I B awans na stopień Kadet – starszy szeregowy uzyskali: Białek Tomasz, Bogdan Adrian, Chojnacka Aleksandra, Durda Eliza, Kaczmarska Emilia, Knych Aleksandra, Rutowicz Weronika, Zieliński Maciej. Oprócz awansów uczniowie Białek Tomasz, Rytowicz Weronika, Knych Aleksandra otrzymali jednorazowe stypendia za wysokie wyniki w nauce za pierwszy semestr. Po uroczystości uczniowie złożyli kwiaty oraz zapalili znicz pod Muralem mjr. Hieronima Dekutowskiego – Zapory upamiętniając Dzień Żołnierzy Wyklętych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodany: 14-11-2017 06:28, przez: R. Tracz Zmodyfikowany: 27-03-2018 10:10