My na Facebook'u
Emeryci
Mundurowa 2015-2018

ROK SZKOLNY 2015/2016

13 października 2015 roku wraz z innymi uczniami klas pierwszych złożyliśmy ślubowanie na sztandar szkoły. Podczas apelu nawiązano również do obchodów Dnia Nauczyciela przypadającego 14 października. Pani Dyrektor złożyła gratulacje i życzenia nauczycielom, jak również zostay wręczone nagrody dla wyróżniających się pedagogów. Zebrani uczniowie klas pierwszych i przedstawiciele wszystkich klas mieli możliwość podziwiania prezentacji słowno-muzycznej nawiązującej do Święta Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

Tradycyjnie już w naszej szkole dzień 10 listopada 2015 roku był obchodzony jako Dzień Polski powiązany z ceremonią ślubowania uczniów pierwszej klasy mundurowej.
     Z racji Dnia Polskiego uczniowie naszej szkoły przygotowali dekoracje narodowe oraz potrawy narodowe, które prezentowane były na holu szkolnym. Chętni mogli zakupić różne narodowe przysmaki.
    Uroczystość ślubowania klasy mundurowej rozpoczęła się na boisku wielofunkcyjnym pokazem musztry w wykonaniu klasy pierwszej. Następnie odbył się uroczysty przemarsz klas mundurowych do budynku szkoły, gdzie na sali gimnastycznej wyróżnieni uczniowie ślubowali na sztandar szkoły, a uczniowie klas starszych otrzymali awanse na wyższe stopnie.
     W uroczystościach oprócz nauczycieli, uczniów naszej szkoły oraz rodziców, udział wzięło wielu oficjalnych gości, m.in.: z-ca Prezydenta Miasta Pan Józef Motyka, Rzecznik Prasowy WKU w Nisku mjr Krzysztof Jasiński, Przedstawiciel Akademii Obrony Narodowej w Warszawie płk  Zbigniew Skwarek, Przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona.
     Po zakończeniu ślubowania zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie i przybyli goście obejrzeli pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów klas mundurowych oraz program artystyczny o tematyce patriotycznej w wykonaniu naszej młodzieży.
     Po zakończeniu uroczystości na wszystkich przybyłych gości, rodziców i uczniów oczekiwała wojskowa grochówka, była też okazja na wymienić się wrażeniami, zrobić zdjęcia z kolegami, rodziną i wychowawcami. Mimo, że pogoda niezbyt dopisała, to nastrój uroczystości był wyjątkowo wzniosły.
     Następnego dnia klasy mundurowe wzięły udział w miejskich obchodach rocznicy Odzyskania Niepodległości na rynku naszego miasta.

 

11 listopada 2015 roku tradycyjnie uczetsniczyliśmy w miejskich obchodach rocznicy Odzyskania Niepodległości. Jak czytamy w lokalnych mediach "Dostojnie i uroczyście, ze sztandarami, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej, biało-czerwono, z kotylionami na piersi, chorągiewkami w ręku ale i widowiskowo, radośnie, rodzinnie. Tak mieszkańcy Tarnobrzega świętowali Narodowy Dzień Niepodległości 11 Listopada".

Tradycyjnie obchody narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w kościele OO. Dominikanów. Część oficjalna, jak co roku, odbyła się na Placu Bartosza Głowackiego.
 

W dniach 20-22 kwietnia 2016 roku klasa przebywała na poligonie w Nowej Dębie, gdzie zapoznawała się z życiem w koszarach.

 

 

 

 

 

 ROK SZKOLNY 2016/2017

 

22 września 2016 roku nad Jeziorem Tarnobrzeskim w ramach V Olimpiady Szkół Specjalnych, odbył się wyścig kolarski. Podczas olimpiady pomagali nasi uczniowie z klasy II wraz z opiekunem Karolem Młodawskim. Trasę wyścigu zabezpieczali natomiast uczniowie z klasy mundurowej.

 

 

1 marca 2017 roku w Dniu Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole odbyła się ceremonia wręczenia awansów w klasach mundurowych za I semestr nauki. Awanse na wyższy stopień uzyskali:

Na stopień: kadet - prymus: Rojek Patrycja III F. 
Na stopień kadet plutonowy: Cyrkun Katarzyn III F,  Wydra Jakub III F.
Na stopień: kadet - starszy kapral: Michał Bednarczyk II E, Gugała  Michał II E, Poniewierka Julia II, Pudełko Monika II E, Urbaniak Maciej II E. 
Na stopień: kadet - kapral: Czarnecki Kacper II E, Kisiel Żerom  II E, Tomczyk Patryk.
Na stopień: kadet - starszy szeregowy: Stępień Michał  III F,  Lis Karolina II E, Straburzyńska  Gabriela II E,  Szeląg Izabela II E, Golec Eliza II E, Rzepecki Dariusz II E, Gruszka Karol II E, Skibińska Marta I B, Pietrzykowski Bartosz I B.

Oprócz awansów uczniowie: Rojek Patrycja, Stylska Oliwia oraz Urbaniak Maciej zostali nagrodzeni  jednorazowym stypendium za wysokie wyniki w nauce.

Awanse wręczali: v-ce dyrektorzy p. Marek Wrona i p. Jerzy Stelamach oraz wychowawcy klas mundurowych.

2017/2018


9 listopada 2017 roku uczniowie klasy pierwszej mundurowej, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły a ich koledzy z klas starszych otrzymali awanse na wyższe stopnie. Uroczystość ślubowania rozpoczęła się pokazem musztry paradnej na boisku szkolnym.

11 listopada 2017 roku tradycyjnie uczniowie klas mundurowych oraz ratownictwa medycznego brali udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęte zostały mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele OO. Dominikanów koncelebrowana przez kapłanów z tarnobrzeskich parafii. 

Po uroczystej mszy na placu Bartosza Głowackiego miały miejsce wydarzenia patriotyczne, które rozpoczął Prezydent Miasta. Po wystąpieniu Pana Prezydenta zgromadzeni na tarnobrzeskim rynku Następnie obejrzeli przedstawienie patriotyczne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II, po której delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego, a na zakończenie oficjalnej części uroczystości hołd oddały poczty sztandarowe.

Na tę radosną okazję przygotowany został również program artystyczny, w którym wystąpili: Miejska Orkiestra Dęta z koncertem Pieśni Żołnierskich i Legionowych, laureaci I-ego Międzyprzedszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Dla Niepodległej” – najmłodsi mieszkańcy miasta - przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola im. Św. Józefa, laureatki VII Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanego przez nasz a szkołę – Natalia Ciecierska z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Karolina Szewc z Gimnazjum nr 3, harcerze wykonujący harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary, a uczniowie z najstarszej klasy mundurowej zaprezentowali pokaz musztry paradnej (filmik dostępny na fb szkolnym i kanale youtube).

Dla uczestników obchodów Święta Niepodległości przygotowany został również gorący posiłek - wojskowa grochówka.

Galerie zewnętrzne: 1 2 3 4  

6 grudnia 2017 roku klasa mundurowa III E i II B wraz z opiekunem panem Młodawskim K. uczestniczyła w zajęciach Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. W czasie zajęć młodzież miała możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną, wyposażeniem, a także w jaki sposób można zostać przyjętym do Straży Pożarnej.

 

21 marca 2018 roku uczniowie klasy 3E LO i 2B LO wraz z wychowawcami wybrali się na jednodniowa praktykę do Miejskiej Komendy Policji w Tarnobrzegu. Policjanci młodszy aspirant Stanisław Ciba i aspirant Rafał Szymański przybliżyli młodzieży służbę w Policji oraz krok po kroku opowiedzieli co należy zrobić, aby zostać przyjętym do Policji. Ponadto pokazali młodzieży sprzęt jakim policjant posługuje się podczas codziennych czynności oraz przyrządy używane podczas różnych interwencji. Na zakończenie zostaliśmy zapoznani z Krajowa Mapa Zagrożeń i  oprowadzeni po budynku Policji.  
Dodany: 24-05-2016 12:47, przez: R. Tracz Zmodyfikowany: 26-03-2018 11:19