Zawodowcy
Konkurs Piosenki Patriotycznej
Rada Rodziców
Comenius w Górniku - Dzień II

Tarnobrzeg, 10 styczeń 2012 rok

Dzień II

10 stycznia był dniem tańców narodowych. Uczniowie z 9 państw z niecierpliwością wyczekiwali na swoją kolej w prezentacji nie tylko swych tanecznych talentów, ale i oryginalnych strojów narodowych. Dzień ten zgodnie z tradycją rozpoczęliśmy polonezem. Później wszystkie państwa zostały podzielone na 3 grupy (po 3 państwa w każdej), by uczyć się nawzajem podstawowych kroków.

Następnie uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali, czego się nauczyli. Pierwsza grupa (Portugalia, Włochy i Austria) zatańczyła portugalski taniec narodowy. Kolejna grupa, w skład której wchodziły: Belgia, Grecja i Hiszpania, zaprezentowały jeden z najsłynniejszych greckich tańców - sirtaki, znany bardziej jako zorba. Na koniec ostatnia grupa wystąpiła ze swym nowatorskim pomysłem. Postanowiono bowiem wymieszać razem tańce narodowe  z Polski, Bułgarii i Cypru.

Później nasi zagraniczni goście odwiedzili Urząd Miasta, w którym otrzymali drobne upominki upamiętniające pobyt w naszym mieście.

Uwieńczeniem dnia była wycieczka do Sandomierza. Goscie zwiedzili m.in. Kolegium Gostomianum, Ratusz, Rynek Główny i Kościół św. Jakuba.

Klaudia Firla

Dodany: 12-01-2012 15:42, przez: M. Gaweł Zmodyfikowany: 12-01-2012 15:44