Zawodowcy
Konkurs Piosenki Patriotycznej
Rada Rodziców
Comenius w Górniku - Dzień III

Tarnobrzeg, 11 styczeń 2012 rok

Dzień III

W dniu dzisiejszym uczniowie z obcych krajów oraz część uczniów goszczących wzięła udział w wycieczce do Oświęcimia oraz Krakowa.
Dzień rozpoczęliśmy od zbiórki uczestników wycieczki w pobliżu szkoły, skąd ok. godziny 6:00 odjechaliśmy autobusem do Oświęcimia. Podróż trwała ponad 3 godziny, jednak czas ten upływał bardzo szybko w przyjaznej atmosferze uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich. O godzinie 11 rozpoczęliśmy zwiedzanie obozu koncentracyjnego Auschwitz. Obóz wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach, a jego zwiedzanie było świetną lekcją historii.
Po zakończeniu zwiedzania obozu, ok. Godziny 13:00, udaliśmy się autobusem do Krakowa. Zwiedzanie tego miasta rozpoczęliśmy od Wawelu wraz z przewodnikami z naszej szkoły: Anitą Bacą, Kamilem Robutą, Ewą Plutą oraz Arturem Ziejewskim. Na Wawelu uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć Katedrę, zwiedzić krużganki oraz dowiedzieć się o historii jednego z najważniejszych miejsc w historii Polski. Z Wawelu udaliśmy się w stronę centrum, ulicą Grodzką, po drodze zwiedzając Kościoły św. Andrzej oraz świętych Piotra i Pawła.  Na placu głównym uczniowie którzy przybyli do naszej szkoły mieli okazję zobaczyć najsłynniejsze obiekty Krakowa – Kościół Mariacki, Sukiennice czy Ratusz. Mieli także okazję do wysłuchania Hejnału. Następnie około godziny 15:00 rozpoczął się czas wolny, w którym wszyscy mogli pozwiedzać Stare Miasto samodzielnie, kupić pamiątki, lub coś zjeść. O godzinie 17:30 odbyła się zbiórka wszystkich uczestników wycieczki pod pomnikiem Adama Mickiewicza, skąd wszyscy udaliśmy się do autobusu, którym wróciliśmy do Tarnobrzega.

Artur Ziejewski

Dodany: 12-01-2012 15:51, przez: M. Gaweł Zmodyfikowany: 12-01-2012 15:54